Hallintoalueen suomenkieliset luotsit

Hallintojen luotsit

Kunnanhallituksen hallinto / kommunstyrelseförvaltningen
Jaana Viikman, palkkaosasto
Puhelin: 08-606 93 40
jaana.viikman@haninge.se


Kulttuuri ja vapaa-ajanhallinto / kultur- och fritid
Caroline Stillman
Puhelin:  08-606 81 12
caroline.stillman@haninge.se


Kaupunginrakennushallinto / stadsbyggnad
Kai Nurmi
Puhelin: 08-606 84 32
kai.nurmi@haninge.se


Sosiaalihallinto / socialförvaltningen
Sanna Bogsted
Puhelin: 08-606 90 43
sanna.bogstedt@haninge.se

Erja Tuomikoski
Puhelin: 08-606 72 79
erja.tuomikoski@haninge.se

Tanja Kallinen
Puhelin: 070-660 80 94
tanja.kallinen@haninge.se


Koulutushallinto / utbildningsförvaltningen
Merja Hedbjörk Urpi
Puhelin: 08-606 78 38
merja.hedbjork-urpi@haninge.se

Paula Ahonen
Puhelin: 08-606 85 19
paula.ahonen@haninge.se

Tuija Lehtinen
Puhelin: 08-606 81 66
tuija.lehtinen@haninge.se

Lena Björklund
Puhelin: 08-606 8709
Puhelinaika ma-pe klo. 9.00 – 12.00
lena.bjorklund@haninge.se


Vanhustenhuoltohallinto / äldreförvaltningen
Kristine Fagerlund
070 734 77 25
kristine.fagerlund@haninge.se

Anne Andersen
08-606 70 47
anne andersen@haninge.se

Sari Osborn
08-606 82 32
sari.osborn@haninge.se

Tanja Pitkänen
08-606 70 64
tanja.pitkanen@haninge.se

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 3 april 2017