Hallintoalueen suomenkieliset luotsit

Hallintojen luotsit

Kunnanhallituksen hallinto / kommunstyrelseförvaltningen
Jaana Snygg, palkkaosasto
Puhelin: 08-606 80 23
jaana.snygg@haninge.se


Kulttuuri ja vapaa-ajanhallinto / kultur- och fritid
Caroline Stillman
Puhelin:  08-606 80 08
caroline.stillman@haninge.se


Kaupunginrakennushallinto / stadsbyggnad
Kai Nurmi
Puhelin: 08-606 84 32
kai.nurmi@haninge.se


Sosiaalihallinto / socialförvaltningen
Sanna Bogsted
Puhelin: 08-606 92 98
sanna.bogsted@haninge.se

Erja Tuomikoski
Puhelin: 08-606 72 79
erja.tuomikoski@haninge.se


Koulutushallinto / utbildningsförvaltningen
Merja Hedbjörk Urpi
Puhelin: 08-606 78 38
merja.hedbjork-urpi@haninge.se

Tuija Lehtinen
Puhelin: 08-606 81 66
tuija.lehtinen@haninge.se

Johanna Tarvainen
Puhelin: 08-606 73 26
johanna.tarvainen@haninge.se


Vanhustenhuoltohallinto / äldreförvaltningen
Kristine Fagerlund
070-678 16 82
kristine.fagerlund@haninge.se

Anne Andersen
08-606 70 47
anne andersen@haninge.se

Sari Olsbom
08-606 82 32
sari.olsbom@haninge.se

Tanja Pitkänen
08-606 70 64
tanja.pitkanen@haninge.se

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 14 september 2017